Fasola Galopka - jedna z najbardziej wartościowych odmian fasoli

Fasola Galopka to jedna z bardziej wartościowych odmian fasoli. Jej strąki są prawdziwą skarbnicą wartości odżywczych i witamin. Podawana jako dodatek do różnego rodzaju dań może zastąpić wszystkie chemiczne suplementy diety.

Opis

Okres od wysiania do zbioru fasoli Galopka trwa od 64 do 75 dni Jest to średnio wczesna odmiana fasoli szparagowej. Jej strąki są proste, mają jasnożółty, wręcz kremowy kolor. Pojawiają się na wysokich na mniej więcej 50 centymetrów roślinach o krzaczastym typu pokroju, zdecydowanie w ich górnych partiach.

Strąki nie mają przewężeń, są dość płaskie – mają 12-14 centymetrów długości i 10-12 milimetrów szerokości. Nie wykazują tendencji do produkcji włókien. Jest to bardzo plenna odmiana – z jednego hektara uprawy można uzyskać aż 20 ton świeżych strąków.

Zastosowanie

Strąki fasoli Galopka wyróżniają się dużą zawartością substancji odżywczych. Są szczególnie bogate w białko, żelazo i fosfor. Zawierają także duże ilości witamin. Ich smak decyduje o tym, że jest to bardzo popularna odmiana, która przeznaczona jest do bezpośredniego spożycia.

W mniejszym stopniu może być wykorzystywana jako surowiec na przetwory. Wykazuje bardzo dużą odporność na antraknozę i jest dość tolerancyjna wobec bakteriozy obwódkowej.

RÓŻNE OBLICZA FASOLI – POZNAJ JE, MIERZĄC SIĘ Z NASZYMI PYTANIAMI [QUIZ]

[1/12] Jakiego koloru są nasiona popularnej w Polsce fasoli Jaś?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki