Fasola Goldmarie - smaczna odmiana fasoli tycznej o strąkach typu mamut

Fasola Goldmarie to jedna z odmian fasoli zwykłej o strąkach typu mamut. Jest bardzo smaczna i bardzo uniwersalna – sprawdza się w przetwórstwie i równie dobrze smakuje spożywana bezpośrednio. Nadaje się do uprawy w gruncie i pod osłonami.

Opis

Goldmarie to jedna z tycznych odmian fasoli – jej rośliny są tak wysokie, że potrzebuje podpór. Są bardzo silnie rosnące, wytwarzają dużo pędów i liści. Jest to odmiana wczesna – od momentu wysiania do gruntu do zbiorów mija średnio 60-65 dni.

Jej strąki są bardzo smaczne, mają żywy, żółty, wręcz złocisty kolor z połyskiem. Osiągają od 20 do 25 centymetrów długości i są dość szerokie – jak wszystkie fasole typu mamut – mogą osiągnąć nawet ponad 2 centymetry szerokości.

Zastosowanie

Odmiana fasoli Goldmarie wyróżnia się bardzo dużą odpornością na choroby. Wykazuje szczególną tolerancję na antraknozę fasoli i bakteriozę obwódkową.

Jest to odmiana, która w zasadzie jest dedykowana do uprawy w gruncie, ale można także zdecydować się na wysianie jej pod osłony – w takim wypadku jej okres wzrostu i dojrzewania będzie krótszy.

Szczególnie nadaje się do spożycia bezpośredniego. W mniejszym stopniu niż inne odmiany fasoli szparagowej, sprawdza się w produkcji mrożonek i w konserwowaniu, ale jej strąki po przetworzeniu nadal są smaczne.

RÓŻNE OBLICZA FASOLI – POZNAJ JE, MIERZĄC SIĘ Z NASZYMI PYTANIAMI [QUIZ]

[1/12] Jakiego koloru są nasiona popularnej w Polsce fasoli Jaś?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki