Marchew Amsterdamska – wczesna odmiana o niezwykłym słodkim smaku

Marchew Amsterdamska to niezwykle popularna odmiana marchwi. Cieszy się uznaniem nie tylko hodowców, którzy cenią jej wczesność i plenność, ale także smakoszy, ponieważ wyróżnia się niezwykłym słodkim smakiem.

Opis

Marchew Amsterdamska to jedna ze wczesnych odmian marchwi. Pierwszy plon pojawia się już od 90 do 100 dni od wysiania. Odmiana wyróżnia się bardzo wyraźnym, ciemnopomarańczowym kolorem i niską nacią.

Korzenie mają regularny, walcowaty, nieco wydłużony kształt, są tępo zakończone, przeciętnie osiągają długość od 12 do 16 centymetrów. Walec osiowy jest bardzo cienki, zajmuje jedynie około jednej trzeciej średnicy całego korzenia i przybiera nieco ciemniejszy kolor.

Marchew tej odmiany jest niezwykle plenna – w uprawie inspektowej możemy spodziewać się aż 250 kilogramów plonu z ara, w uprawie polowej liczba ta może wzrosnąć do 450 kilogramów.

Zastosowanie

Ze względu na swój bogaty smak, marchew Amsterdamska cieszy się dużym powodzeniem. Jej miąższ wyróżnia się niezwykłą kruchością i soczystością, nadaje się więc do domowego wyrobu soków i bezpośredniego spożycia na surowo.

Polecana jest głównie do uprawy na polu otwartym, jednak świetnie sprawdza się również w uprawie pod osłonami z folii z przeznaczeniem na wczesny lub średnio wczesny zbiór pęczkowy.

JAK DUŻO WIESZ O MARCHEWCE? SPRAWDŹ SIĘ! [QUIZ]

[1/13] Czy marchew może mieć kształt kulisty?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki