Marchew Berlikumer 2 Perfekcja REW – odmiana o wielorakim zastosowaniu

Marchew Berlikumer 2 – Perfekcja REW to odmiana przeznaczona na zbiór jesienny. Zachwyca smakiem i wyglądem korzeni spichrzowych, które nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do przetwórstwa czy na przechowanie.

Opis

Odmiana ta należy do typu marchwi o dorodnych korzeniach w walcowatym kształcie, z zaokrąglonym czubkiem. Średnio osiągają one długość od 16 do 20 cm. Ciekawy jest kolor ich gładkiej skórki, ponieważ nie przyjmuje ona barwy czysto pomarańczowej, ale w miarę dojrzewania nabiera czerwonego odcienia. Co ważne z punktu widzenia konsumentów, marchewki Berlikumer 2 są twarde, soczyste i słodkie. Poza tym ich przekrój okazuje się jednolity pod względem koloru, co może być ważne, jeśli korzenie mają nadawać się do ozdabiania potraw. Istotną informacją dla plantatorów będzie z kolei to, że Perfekcja REW plonuje późno, bo dopiero po ok. 5 miesiącach od terminu siewu. Znakomicie nada się zatem na zbiór jesienny.

Właściwości

Prezentowana marchew posiada niewielką tendencję do gromadzenia azotanów. Niemniej jednak nie wpływa to ujemnie na jej wartość, okazuje się bowiem, że na plon handlowy składa się ponad 90% pozyskanego z niej plonu całkowitego. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że zbiory będą całkowicie udane i wysokiej jakości, najlepiej uprawiać marchew Berlikumer 2 – Perfekcja REW na podwyższonych zagonach lub redlinach.

Zastosowanie

Odmiana ta przeznaczona jest głównie do bezpośredniego spożycia. Dużym powodzeniem cieszy się jednak również na rynku przetwórczym – można przygotowywać z niej soki, mrożonki i konserwy. Co więcej, bardzo często wykorzystuje się ją również w produkcji preparatów witaminowych czy kosmetycznych.

Czy wiesz, że…

Karoten rozłożony jest w marchwi nierównomiernie. Okazuje się, że jej część zewnętrzna, czyli kora, ma go w sobie o wiele więcej niż sam rdzeń. Na pewno to zauważysz, gdy przekroisz marchew na pół i jej środek okaże się wyraźnie jaśniejszy.

Dagmara Deska

JAK DUŻO WIESZ O MARCHEWCE? SPRAWDŹ SIĘ! [QUIZ]

[1/13] Czy marchew może mieć kształt kulisty?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki