Marchew Pierwszy Zbiór Berlikumer – jedna z wcześniejszych odmian marchwi

Jak sama nazwa na to wskazuje, marchew Pierwszy Zbiór to jedna z wcześniejszych odmian marchwi jadalnej. Od wysiania do zbioru smacznych korzeni upływa średnio 100 dni. Pierwszy Zbiór Berlikumer to jednak z najbardziej wartościowych odmian towarowych.

Opis

Korzenie marchwi Pierwszy Zbiór są stosunkowo niewielkie. Osiągają około 11 centymetrów długości. Mają stożkowaty, bardzo regularny kształt i niewielką, mało rozbudowaną nać. Ich skórka jest gładka, bez wcięć i przebarwień, ma pomarańczowy kolor.

Nieco jaśniejszy miąższ wyróżnia się słodkim smakiem i dużą zawartością karotenu. Jest to odmiana wczesna i bardzo plenna. Odsetek korzeni typu handlowego w plonie ogólnym jest niezwykle wysoki.

Zastosowanie

Pierwszy Zbiór Berlikumer to marchew, którą szczególnie poleca się do uprawy pod osłonami. Często jest wykorzystywana w uprawie handlowej z przeznaczeniem na najwcześniejszy zbiór wiosenny.

W tym celu należy wysiać ją pod ogrzewane tunele foliowe bardzo wczesną wiosną lub późną jesienią. Jest to odmiana, która najbardziej nadaje się do bezpośredniego zaopatrywania rynku.

W niewielkim stopniu jest wykorzystywana do produkcji przetworów, nie nadaje się także do mrożenia. Nie poleca się jej także do przechowywania – nawet bardzo dobrze zabezpieczona traci kolor, smak, soczystość i jędrność.

JAK DUŻO WIESZ O MARCHEWCE? SPRAWDŹ SIĘ! [QUIZ]

[1/13] Czy marchew może mieć kształt kulisty?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki