Marchew Salsa – niezwykle słodka odmiana bogata w składniki odżywcze

Marchew Salsa to mieszańcowa odmiana marchwi tworząca smaczne, słodkie korzenie. Jest bardzo wartościowa pod względem odżywczym – zawiera bardzo dużo składników mineralnych, witamin i jest bardzo cennym źródłem prowitaminy A, czyli karotenu.

Opis

Odmiana marchwi Salsa wyróżnia się na tle innych odmian bardzo słodkim smakiem. Pierwszy plon pojawia się dość późno, bo dopiero po 130–150 dni od wysiania. Korzeń ma smukły, lekko klinowaty kształt, jest ostro zakończony i w sprzyjających warunkach może osiągnąć nawet 24 centymetry długości.

Marchew zazwyczaj jest dobrze wybarwiona, ma niezwykłą, żywą pomarańczową barwę. Salsa charakteryzuje się gładką skórką bez wcięć i bruzd, na której jednak mogą zdarzyć się pojedyncze zielone przebarwienia.

Zastosowanie

Salsę poleca się szczególnie do przemysłu przetwórczego. Korzenie nadają się również do przechowywania, nawet długotrwałego. Ze względu na dużą zawartość suchej masy nadaje się szczególnie na mrożonki i susz. Spośród innych odmian, marchew Salsa wyróżnia się szczególnie dużą zawartością składników odżywczych i mineralnych.

Stanowi cennym źródłem wapnia, żelaza, miedzi i fosforu oraz prawdziwą skarbnicą witamin B1, B2, B6, C i E. Należy do odmian o największej zawartości karotenu  (około 20 mg w 100% suchej masy) i najbardziej słodkim smaku, co zawdzięcza wysokiej zawartości cukrów złożonych.

JAK DUŻO WIESZ O MARCHEWCE? SPRAWDŹ SIĘ! [QUIZ]

[1/13] Czy marchew może mieć kształt kulisty?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki