Marchew Flakkese 2 – popularne warzywo bogate w składniki odżywcze

Jak sama nazwa wskazuje, przodkami wszystkich marchwi Flakkese 2 są odmiany o korzeniach w typie Flakkee. Charakteryzują się gładką powierzchnią i stożkowatym kształtem. Niezwykle smaczne korzenie są najczęściej wykorzystywane do uprawy towarowej.

Właściwości i zastosowanie

Na polskim rynku istnieje kilka odmian marchwi Flakkese 2. Są do siebie dość podobne i bardzo popularne. Większość z nich znajduje zastosowanie głównie w uprawie towarowej – ich korzenie są bardzo wysokiej jakości, plon handlowy stanowi niezwykle wysoki odsetek w plonie ogólnym.

Wszystkie odmiany Flakkese 2 mają smaczny i bardzo soczysty miąższ, dzięki czemu najczęściej wykorzystywane są przy produkcji soków i innych przetworów.

Marchwie Flakkese 2 można bez obaw podawać dzieciom – ich korzenie nie wykazują tendencji do gromadzenia azotanów. Są to odmiany niezwykle zasobne w składniki mineralne i witaminy. To jedno z najbardziej cennych źródeł żelaza, fosforu i miedzi, które powinno znaleźć się na talerzach wszystkich osób zmagających się z niedoborami witamin.

To smaczny sposób na wprowadzenie do swojego organizmu dużych dawek witamin B1, B2, B6, C, K, E i PP. Prawie wszystkie przedstawione niżej odmiany zawierają niezwykle duże ilości prowitaminy A, czyli karotenu.

Odmiany

Flakkese 2 Flocoro – to zdecydowanie najpopularniejsza odmiana marchwi Flakkese 2, może także występować pod nazwą Flocoro Pol. Jej korzenie mają od 20 do 24 centymetrów długości, dojrzałe mają bardzo żywy, pomarańczowy kolor. Jest to odmiana bardzo smaczna i wybitnie towarowa, poleca się ją szczególnie na bieżące zaopatrzenie świeżego rynku, chociaż równie często bywa wykorzystywana w przetwórstwie, z przeznaczeniem do produkcji soków. Nie nadaje się do przechowywania.

Flakkese 2 – Vita Longa – to mniej popularna, ale również bardzo ceniona odmiana. Jest nieco późniejsza niż poprzednia – od wysiewu nasion do zbiorów mija aż 140-160 dni. Jej stożkowate korzenie znajdują zastosowanie najczęściej w przetwórstwie – produkuje się z nich soki i konserwy warzywne. Bardzo dobrze sprawdzają się także w produkcji mrożonek. Jest to jedna z najbardziej plennych odmian marchwi.

czytaj dalej...

JAK DUŻO WIESZ O MARCHEWCE? SPRAWDŹ SIĘ! [QUIZ]

[1/13] Czy marchew może mieć kształt kulisty?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki