Marchew Dolanka Flakkee – jedna z najbardziej wartościowych odmian

Bardzo uniwersalna odmiana marchwi Dolanka Flakkee to jedna z najbardziej wartościowych odmian. Może być wykorzystana zarówno w uprawie amatorskiej, jak i towarowej. Jest bardzo smaczna i znajduje szereg zastosowań w kuchni.

Opis

Dolanka to odmiana marchwi w typie Flakkee, która wyróżnia się bardzo dużym korzeniem. Jest niezwykle dobrze wybarwiona na pomarańczowo. Korzenie mają stożkowaty kształt. Ich długość waha się w granicach 18-20 centymetrów.

Na jej prawie gładkiej, delikatnie żebrowanej skórce nie można dostrzec przebarwień. Jest bardzo plenna, odsetek plonu handlowego w plonie ogólnym jest bardzo wysoki – raczej nie pojawiają się korzenie zdeformowane, mniejsze lub przerośnięte. Odmiana nie wykazuje tendencji do pękania.

Zastosowanie

Odmiana marchwi Dolanka wyróżnia się bardzo dużą zawartością karotenu – w 100 gramach suchej masy znajduje się aż 15-17 gramów. Ma stosunkowo niewielką zawartość cukrów – około 8 gramów w 100 gramach suchej masy.

Jest to uniwersalna odmiana, która nadaje się zarówno do spożycia bezpośredniego, jak i do przetworzenia. Jej smaczne korzenie nadają się szczególnie do produkcji mrożonek i konserw warzywnych. Odpowiednio zabezpieczona może być przechowywana, jednak przez krótki czas.

JAK DUŻO WIESZ O MARCHEWCE? SPRAWDŹ SIĘ! [QUIZ]

[1/13] Czy marchew może mieć kształt kulisty?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki