Rzodkiew Mantanghong – oryginalna odmiana o okrągłym kształcie i orzechowym smaku

Rzodkiew Mantanghon Rzodkiew Mantanghon

Rzodkiew Mantanghong wyróżnia się przede wszystkim nietypowym ciemnoczerwonym kolorem miąższu. Ma łagodny smak i bardzo dobrze sprawdza się w kuchni, gdzie znajduje zastosowanie jako dekoracyjny element wielu potraw.

Opis

Mantanghong to rzodkiew nietypowa. Jej cechą charakterystyczną jest nie tylko kolor, odróżnia się od innych odmian także kształtem – ma okrągły korzeń, i smakiem, bardzo zbliżonym do smaku orzechów włoskich.

Rzodkiew ma białą, gładką skórkę, raczej bez przebarwień i wcięć, która otacza soczysty, delikatny miąższ. Nie należy do najwcześniejszych odmian – jej okres wegetacyjny trwa od 60 do 70 dni, ale daje dobrej jakości plon, bez zniekształconych czy przebarwionych egzemplarzy.

Zastosowanie

Chociaż jest polecana głównie do zbioru letniego, rzodkiew Mantanghong może być wysiewana zarówno wiosną, latem, jak i jesienią. Powinna być wysiewana bezpośrednio do gruntu, ponieważ nie lubi przesadzania.

Kiełkowanie zaczyna się już od 8 stopni Celcjusza, więc siew wiosenny nie powinien ucierpieć. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje gleb żyznych, spulchnionych i o wysokim poziomie próchnicy.

Jest dość popularna głównie ze względu na czerwony kolor miąższu. Ładnie się prezentuje na talerzu i w kolorowych kompozycjach z innymi rzodkwiami. W przeciwieństwie do innych odmian rzodkwi, Mantanghong ma delikatny smak, może więc być spożywana na surowo także przez dzieci.

NIE LEKCEWAŻ RZODKIEWKI! POZNAJ NIETUZINKOWE FAKTY NA JEJ TEMAT [QUIZ]

[1/11] Gdzie obecnie można znaleźć dziko rosnącą rzodkiewkę?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki