Rzodkiewka Carmen – jedna z najpopularniejszych odmian do uprawy towarowej

Rzodkiewka Carmen jest prawdopodobnie najpopularniejszą odmianą do uprawy towarowej. Jej cechy sprawiają, że doskonale nadaje się na handel, a przy tym nie wymaga zwiększonego nakładu pracy.

Opis

Carmen to jedna z najbardziej wartościowych odmian rzodkiewki powstałych w Polsce. O jej wartości decyduje przede wszystkim bardzo dobrej jakości, wysoki plon, który pojawia się już około 35 od wysiania nasion. Zgrubienia dorastają do ponadprzeciętnie dużych rozmiarów i bardzo długo nadają się do spożycia.

Cechą charakterystyczną rzodkiewki Carmen jest jednobarwna skórka o karminowoczerwonym kolorze, na niektórych egzemplarzach pojawiają się białe plamki u podstawy. Skórka jest bardzo cienka, otacza matowy, biały miąższ, który ma tendencję do przebarwiania się na różowo.

Zastosowanie

Bardzo popularna rzodkiewka Carmen cieszy się dużym uznaniem hodowców. Nadaje się do uprawy amatorskiej, ale znacznie rzadziej pojawia się w przydomowych ogródkach niż na plantacjach zakrojonych na szeroką skalę i przeznaczonych do handlu.

Roślina jest bardzo plenna, daje plon o bardzo dobrej jakości. Liczba egzemplarzy zdeformowanych i źle wybarwionych jest bardzo niska, więc plon handlowy to bardzo duży odsetek plonu ogólnego.

Odmiana nie wykazuje tendencji do parcenia. Bardzo ważną zaletą rzodkiewki Carmen jest długi czas, w jakim zachowuje jakość konsumpcyjną, także po zbiorze.

NIE LEKCEWAŻ RZODKIEWKI! POZNAJ NIETUZINKOWE FAKTY NA JEJ TEMAT [QUIZ]

[1/11] Gdzie obecnie można znaleźć dziko rosnącą rzodkiewkę?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki