Rzodkiewka Cherry Belle – jedna z najwcześniejszych odmian o kulistych zgrubieniach

Odmiana Cherry Belle to rzodkiewka, która wyróżnia się szczególnie ładnymi, regularnie kulistymi i bardzo intensywnie czerwonymi zgrubieniami. Szczególnie polecana jest do uprawy towarowej, ale równie dobrze sprawdza się w przydomowych warzywnikach.  

Opis

To jedna z najwcześniejszych odmian rzodkiewki – jej zgrubienia osiągają wielkość handlową już po 25 dniach od wzejścia. Rzodkiewka Cherry Belle wyróżnia się bardzo kształtnymi i niezwykle regularnymi, kulistymi zgrubieniami.

Osiągają one średnią wielkość, są otoczone bardzo intensywnie wybarwioną, ognistoczerwoną skórką. Pod bardzo cienką osłoną skórki znajduje się biały, szklisty miąższ o niezwykle łagodnym smaku.

Zastosowanie

Cherry Belle nie wykazuje tendencji do pękania ani parcenia i z tego względu często bywa wybierana do uprawy towarowej. Jej zgrubienia nawet po dojrzeniu mogą przez jakiś czas zostać w gruncie i nie zmniejszą swojej jakości, co ułatwia przeprowadzenie jednokrotnego zbioru.

Odmiana nadaje się do uprawy i wiosennej i jesiennej. Polecana jest szczególnie do gruntu, ale z powodzeniem można także hodować ją pod osłonami. Jej wczesność decyduje o tym, że bywa wykorzystywana na najwcześniejsze nowalijki.

O popularności Rzodkiewki Cherry Belle decyduje przede wszystkim bardzo atrakcyjny wygląd jej zgrubień.

NIE LEKCEWAŻ RZODKIEWKI! POZNAJ NIETUZINKOWE FAKTY NA JEJ TEMAT [QUIZ]

[1/11] Gdzie obecnie można znaleźć dziko rosnącą rzodkiewkę?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki