Rzodkiewka Tytan – niewymagająca odmiana wyróżniająca się dużymi zgrubieniami

Uprawa rzodkiewki Tytan nie nastręcza ogrodnikom problemów. Nie ma bowiem dużych wymagań glebowych ani zapotrzebowania na składniki odżywcze, nie wymaga także szczególnej pielęgnacji i nakładu pracy.  

Opis

Ta niezbyt popularna rzodkiewka wyróżnia się przede wszystkim niezwykle dużymi zgrubieniami. Mogą mieć nawet od 5 do 6 centymetrów średnicy. Zgrubienia rzodkiewki Tytan mają bardzo regularny, kulisty kształt.

Są jednobarwne, ich skórka jest intensywnie czerwona. Raczej nie pojawiają się egzemplarze z typowymi dla innych rzodkiewek białymi plamkami na końcach. Miąższ ma biały kolor i jest bardzo smaczny, pozbawiony typowej dla rzodkiewek ostrości.

Zastosowanie

Odmiana rzodkiewki Tytan szczególnie nadaje się do uprawy wiosennej lub jesiennej. Podobny plon uzyskuje się zarówno z rzodkiewek wzrastających w polu, w gruncie jak i spod osłon. Można uprawiają ją zarówno w tunelach foliowych jak i w szklarniach.

Odmiana wyróżnia się bardzo łagodnym smakiem miąższu, który nie ma skłonności do parcenia, dzięki czemu można przetrzymać dojrzałe zgrubienia nieco dłużej w gruncie.

Pozwala to na uniknięcie obowiązku codziennego zbioru, dzięki czemu zmniejszają się nakłady pracy. Rzodkiewka Tytan nie ma dużych wymagań uprawowych, nadaje się zarówno do uprawy towarowej, jak i do amatorskich ogródków.

NIE LEKCEWAŻ RZODKIEWKI! POZNAJ NIETUZINKOWE FAKTY NA JEJ TEMAT [QUIZ]

[1/11] Gdzie obecnie można znaleźć dziko rosnącą rzodkiewkę?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki