Rzodkiewka Tetra Iłówiecka – smaczna odmiana o bardzo soczystym miąższu

To jedna z najsmaczniejszych odmian rzodkiewki. Miąższ Tetry Iłówieckiej jest bardzo delikatny i soczysty. Nadaje się do spożycia bezpośredniego i często bywa wykorzystywany jako dodatek do warzywnych sałatek i kolorowych kanapeczek.

Opis

Rzodkiewka Tetra Iłówiecka to bardzo wczesna odmiana rzodkiewki. Już po 30 dniach od wysiewu w ziemi pojawiają się dojrzałe, gotowe do zbioru zgrubienia. Najczęściej są okrągłe lub lekko spłaszczone. Mają typowe dla rzodkiewek, szkarłatno-białe zabarwienie. Ukrywający się pod gładką skórką miąższ jest biały, matowy i bardzo soczysty.

Zastosowanie

Rzodkiewka Tetra Iłówiecka najczęściej znajduje zastosowanie w uprawie amatorskiej. Nieszczególnie nadaje się pod osłony, bywa więc znacznie częściej uprawiana po prostu w gruncie.

Jest to odmiana, która wyróżnia się niezwykłą odpornością na choroby – z tego względu nie potrzebuje ochrony chemicznej. Dodatkowo nie wykazuje tendencji do parcenia ani przedwczesnego wybijania w pędy kwiatostanowe, jest więc jedną z bardziej przydatnych odmian rzodkiewki.

Nadaje się do uprawy w zasadzie przez cały okres wegetacyjny– od wczesnej wiosny do jesieni. Nie przeszkadzają jej jesienne ograniczenia dostępu do słońca. Jej soczysty miąższ jest bardzo smatny, ma łagodny posmak, bez typowej dla rzodkiewek ostrości.

NIE LEKCEWAŻ RZODKIEWKI! POZNAJ NIETUZINKOWE FAKTY NA JEJ TEMAT [QUIZ]

[1/11] Gdzie obecnie można znaleźć dziko rosnącą rzodkiewkę?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki