Rzodkiewka Jutrzenka – odmiana o charakterystycznych jednolicie różowych zgrubieniach

Rzodkiewka Jutrzenka Rzodkiewka Jutrzenka

Nie jest trudno rozpoznać Jutrzenkę ułożoną wśród innych rodzajów rzodkiewki na sklepowych półkach lub bazarkowych stoiskach. W przeciwieństwie do większości rzodkiewek Jutrzenka ma jednolity, wyjątkowy kolor.

Opis

Rzodkiewka Jutrzenka charakteryzuje się zgrubieniami zafarbowanymi jednolicie na różowo. Korzenie mają od 45 do 60 milimetrów długości, są walcowate w kształcie. Ukryty pod różową, gładką skórką miąższ ma białą barwę, jest szklisty i delikatny, wyróżnia się soczystością i delikatnym smakiem. Jest to odmiana bardzo wczesna – okres od wysiania do zbiorów trwa tylko od 30 do 40 dni.

Zastosowanie

Jutrzenka to odmiana, która charakteryzuje się bardzo delikatnym smakiem zgrubień korzeniowych. Z tego względu cieszy się dużym zainteresowaniem. Często wybierana jest do uprawy przemysłowej, nadaje się także do amatorskich ogródków.

Z powodzeniem można hodować ją zarówno w gruncie, jak i w nieogrzewanych tunelach foliowych, gdzie można wysiać ją wcześniej, z przeznaczeniem na najwcześniejszy wiosenny zbiór. Równie dobrze rośnie przez cały okres wegetacyjny – od wczesnej wiosny do jesieni, a jakość zbiorów z tych okresów niczym się nie różni.

Polecana jest szczególnie do spożycia bezpośredniego, jest wspaniałym dodatkiem do sałatek warzywnych i wiosennych kanapek. Warto wprowadzić ją do swojego ogrodu nie tylko ze względu na wyjątkowy smak, ale także z powodu dużej odporności na parcenie i brak tendencji do wybijania w kwiatostan.

NIE LEKCEWAŻ RZODKIEWKI! POZNAJ NIETUZINKOWE FAKTY NA JEJ TEMAT [QUIZ]

[1/11] Gdzie obecnie można znaleźć dziko rosnącą rzodkiewkę?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki