Rzodkiewka Sopel Lodu – popularna odmiana o oryginalnym kształcie i ostrym smaku

Rzodkiewka Sopel Lodu Rzodkiewka Sopel Lodu

Sopel Lodu to jedna z najbardziej oryginalnych odmian rzodkiewki. Nie przypomina kulistych, czerwonych kuleczek, które jako pierwsze nasuwają nam się na myśl, gdy mówimy o rzodkiewkach. Rzodkiewka Sopel Lodu to prawdziwy rarytas dla miłośników ostrych smaków.

Opis

To jedna z niewielu tak późnych odmian rzodkiewki – jej zgrubienia są dojrzałe dopiero po około 60 dniach od wysiania. Jej najbardziej wyróżniającą cechą jest kształt i kolor zgrubień – jest bardzo długie, delikatnie zwężane ku końcowi.

Zarówno skórka, jak i miąższ mają czysty, biały kolor. Skórka jest gładka, nie ma na niej żebrowań czy przebarwień, przy samym końcu, tuż przy naci może być zabarwiona na zielono. Odmiana nie wykazuje tendencji do parcenia.

Zastosowanie

Rzodkiewka Sopel Lodu cieszy się dużą popularnością, głównie ze względu na swój niecodzienny, bardzo oryginalny kształt i kolor. Może być elementem wielu kolorowych kompozycji warzywnych, ładnie się prezentuje w połączeniu z innymi odmianami rzodkiewki, zarówno tej standardowo czerwonej, jak i żółtej.

Odmiana jest niezwykle ostra w smaku, ma dużo bardziej intensywny posmak niż przeciętne rzodkiewki, dlatego z pewnością posmakuje wszystkim wielbicielom ostrzejszych nut.

Powinna być uprawiana w gruncie, nie nadaje się pod osłony. Ponieważ zimno jej niestraszne, poleca się przeznaczenie jej na zbiór jesienny – wysiewana w sierpniu nadaje się do zbioru pod koniec września i w październiku.

NIE LEKCEWAŻ RZODKIEWKI! POZNAJ NIETUZINKOWE FAKTY NA JEJ TEMAT [QUIZ]

[1/11] Gdzie obecnie można znaleźć dziko rosnącą rzodkiewkę?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki