Rzodkiewka Mila – jedna z najwcześniejszych odmian wykorzystywana na nowalijki

To jedna z najwcześniejszych odmian rzodkiewki. Mila wytwarza nadające się do handlu zgrubienia korzeniowe już po trzech tygodniach od wzejścia. Z tego względu bardzo często wybierana jest do uprawy z przeznaczeniem na wczesnowiosenny, nowalijkowy zbiór.

Opis

Rzodkiewka Mila to jedna z najbardziej wartościowych odmian rzodkiewki. Jest to odmiana wczesna, bardzo plenna. Charakteryzuje się bardzo intensywnym wzrostem i krótkim okresem wegetacyjnym.

Zgrubienia mają cylindryczny kształt, mogą osiągać od 3,5 do 5,5 centymetrów długości. Ich skórka z przeważającej części jest czerwona, mają charakterystyczny, biały koniec. Miąższ ma czysty, biały kolor, wyróżnia się bardzo łagodnym smakiem, dzięki czemu odmiana jest tak popularna.

Zastosowanie

Rzodkiewka Mila ma szereg zalet, które niewątpliwie plasują ją na szczycie listy odmian nadających się do uprawy towarowej. Jest bardzo wczesna i plenna, co więcej, charakteryzuje się wysokim odsetkiem plonu handlowego w plonie ogólnym.

Jej ważną cechą jest wysoka odporność na parcenie, dzięki czemu można spokojnie przetrzymać ją na zagonie, aby wyrównać plon i przeprowadzić jednorazowy zbiór.

W małym stopniu nadaje się do uprawy pod osłonami, jest odporna na niskie temperatury, w związku z czym poleca się ją do gruntu. Może być siana bezpośrednio na stałe miejsce. Na rynku dostępne są zarówno nasiona normalne, jak i kalibrowane, o podniesionej jakości.

NIE LEKCEWAŻ RZODKIEWKI! POZNAJ NIETUZINKOWE FAKTY NA JEJ TEMAT [QUIZ]

[1/11] Gdzie obecnie można znaleźć dziko rosnącą rzodkiewkę?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki