Rzodkiewka Opolanka – jedna z najbardziej plennych odmian powstałych w Polsce

Niezwykle plenna rzodkiewka Opolanka wyróżnia się zgrubieniami doskonałej jakości. Nie wykazuje tendencji do parcenia, jest bardzo smaczna – ma delikatny miąższ bez ostrego posmaku, typowego dla innych odmian rzodkiewek.

Opis

Opolanka to jedna z najbardziej plennych odmian rzodkiewki, która powstała w Polsce. Jest polecana zarówno do uprawy w gruncie, jak i pod osłonami. Wyróżnia się bardzo smacznym miąższem o białym kolorze, który jest otoczony cieniutką skórką o charakterystycznej, szkarłatnej lub purpurowej barwie.

Większość pojedynczych zgrubień w dolnej części ma małą, białą plamkę. Zgrubienia są dosyć duże, jest to odmiana bardzo wczesna, więc dojrzałe pojawiają się bardzo szybko.

Zastosowanie

Rzodkiewka Opolanka jest dość popularna, szczególnie często pojawia się w ogródkach amatorskich. Wyróżnia się niezwykłym smakiem miąższu, który ma ograniczony stopień ostrości.

Chociaż nadaje się do uprawy pod osłonami - i w szklarni, i w tunelach foliowych, szczególnie poleca się uprawianie tej odmiany w gruncie. Jest odporna na niskie temperatury, więc może być wysiewana bezpośrednio na stałe miejsce.

Nadaje się do uprawy z przeznaczeniem na zbiór wiosenny – wtedy siew przypada na początek marca, z równie dobrym efektem może być wykorzystana na zbiór jesienny – w takim przypadku polecany termin siewu to połowa sierpnia.

NIE LEKCEWAŻ RZODKIEWKI! POZNAJ NIETUZINKOWE FAKTY NA JEJ TEMAT [QUIZ]

[1/11] Gdzie obecnie można znaleźć dziko rosnącą rzodkiewkę?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki