Rzodkiewka Rowa – popularna odmiana amatorska o delikatnym miąższu

Niezwykle delikatny miąższ rzodkiewki Rowa sprawia, że jest to bardzo często wybierana odmiana. Pojawia się i w przydomowych ogródkach i w uprawie towarowej. Pod osłonami daje wysoki plon niemal przez cały rok.

Opis

Odmiana rzodkiewki Rowa tworzy zgrubienia o średniej wielkości, ich przeciętna waga waha się w granicach od 5 do 9 gram. Skórka ma żywoczerwony kolor, jest bardzo dobrze wybarwiona, bez typowej dla wielu odmian rzodkiewki białej plamki.

Ma biały miąższ, z rzadka poznaczony różowymi żyłkami, niezwykle smaczny. Jest bardzo plenna, odsetek plonu handlowego w plonie ogólnym w sprzyjających warunkach może być bardzo wysoki.

Jest to odmiana o dużej tolerancji na braki światła – w gorszych pod tym względem warunkach albo w uprawie zimowej pod osłonami potrafi wykształcić nawet 80% zgrubień, które nadają się do handlu.

Zastosowanie

Rzodkiewka Rowa przeznaczona jest do uprawy w dwóch terminach: po pierwsze dobrze sprawdza się w uprawie wiosennej, kiedy siew przypada na marzec, a zbiór odbywa się już po 28-30 dniach. Równie dobrze radzi sobie w uprawie jesiennej, kiedy to może być wysiewana latem – zbiór następuje po około 55-60 dniach.

Nadaje się zarówno do uprawy w gruncie, jak i w tunelach foliowych i szklarniach. Pod ogrzewanymi osłonami może być hodowana w zasadzie przez cały rok. Wyróżnia się bardzo delikatnym smakiem miąższu, który bez obaw można podawać dzieciom.

NIE LEKCEWAŻ RZODKIEWKI! POZNAJ NIETUZINKOWE FAKTY NA JEJ TEMAT [QUIZ]

[1/11] Gdzie obecnie można znaleźć dziko rosnącą rzodkiewkę?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki