Cukinia Floridor F1 – smaczna odmiana o kulistych i żółtych owocach

Cukinia Floridor F1 to jedna z przedstawicielek odmian mieszańcowych o kulistym kształcie. Ma ciekawą, jaskrawą barwę, jednak jej najważniejszymi zaletami są wysoka plenność oraz odporność na transport.

Opis

Jeśli chodzi o roślinę, to cechuje się ona pokrojem półkrzaczastym i wyraźnym wigorem we wzrastaniu. Najbardziej interesujące są jednak jej owoce, które mają doskonale kulisty kształt i intensywnie żółty kolor skórki, przez co znacznie odbiegają od powszechnego wyobrażenia cukinii jako wydłużonego, zielonego warzywa, podobnego nieco do ogórka sałatkowego. Miąższ owoców Floridor przybiera z kolei barwę kremowobiałą. Należy podkreślić, że są one bardzo wyrównane zarówno pod względem kształtu, jak i wielkości. Co więcej, świetnie znoszą transport. Wymienione zalety, do których należy dodać walor w postaci wysokiego plonu młodych owoców, sprawiają, że prezentowana odmiana jest bardzo chętnie kupowana. Warto też wspomnieć, że dynię Floridor można uprawiać nie tylko w gruncie, lecz także w tunelach i pod włókniną.

Wartość odżywcza

Dynia zwyczajna w ponad 90% składa się z wody. Oprócz tego zawiera również błonnik, węglowodany, sole mineralne oraz niewielkie ilości witamin takich, jak: B1, B2, C, PP czy prowitamina A. Powinniśmy też zdać sobie sprawę, że jej owoce nie wykazują skłonności do gromadzenia metali ciężkich, co czyni z dyni jedno z najzdrowszych warzyw. Jej regularne spożywanie poleca się szczególnie osobom zmagającym się z problemami gastrycznymi.

Zastosowanie

Cukinie mają niezwykle szerokie spektrum zastosowań – możemy z nimi zrobić praktycznie wszystko. Oprócz konsumpcji w postaci surowej zaleca się także ich mrożenie, suszenie, konserwowanie, marynowanie oraz kiszenie. Coraz częściej twierdzi się wręcz, że przetworzona cukinia jest smaczniejsza od konserwowanych i kwaszonych ogórków.

Dagmara Deska

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki