Marchew Koral – popularna odmiana idealna do przetworów

Odmiana Koral to niezwykle plenna odmiana marchwi bardzo często wybierana przez producentów przetworów warzywnych. Nadaje się do przetwórstwa i zawiera mnóstwo wartości odżywczych. Jej niezwykle cenną cechą jest bardzo mała podatność na kumulację azotanów.

Opis

Koral to jedna z późnych odmian marchwi – plony można zbierać dopiero po około 150 dniach od wysiania. Daje niezwykle duży plon, który w sprzyjających warunkach może wynosić od 60 do 80 ton z hektara.

Korzenie są stosunkowo duże, osiągają długość do 20 centymetrów, mają stożkowaty lub walcowaty kształt. Ta odmiana marchwi wyróżnia się niezwykle intensywnym, ciemnopomarańczowym kolorem, który jest tak samo intensywny pod skórką jak i w walcu osiowym.

Skórka jest bardzo gładka, nie zdarzają się egzemplarze zniekształcone albo zazielenione.

Zastosowanie

Odmianę Koral poleca się przede wszystkim do przemysłu przetwórczego na soki, różnego rodzaju sałatki i surówki. Marchew nadaje się do zbioru mechanicznego i długiego przechowywania.

Jest niezwykle soczysta i słodka – zawiera nawet 7% cukrów, dodatkowo jest cennym źródłem wartości odżywczych, szczególnie karotenu, którego znajduje się aż 12 mg w 100 g suchej masy.

Chociaż jest to odmiana dość późna, z powodzeniem można wysiewać ją w listopadzie na bardzo wczesny zbiór wiosenny.

JAK DUŻO WIESZ O MARCHEWCE? SPRAWDŹ SIĘ! [QUIZ]

[1/13] Czy marchew może mieć kształt kulisty?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki