Ogórek Julian – jedna z najczęściej wybieranych odmian uniwersalnych

Ogórki odmiany Julian są bardzo często wybierane przez ogrodników. Są bardzo odporne na choroby, a ich właściwości sprawiają, że świetnie nadają się zarówno do kiszenia, jak i na wczesnoletnie ogórki małosolne.

Pokrój

Roślina charakteryzuje się niedużym pokrojem o prawie wyłącznie żeńskich kwiatach. Odmiana jest średnio późna, owoce pojawiają się przede wszystkim na pędach bocznych, mają regularny, cylindryczny kształt.

Skórka ma intensywny zielony lub ciemnozielony kolor, który utrzymuje się aż do końca okresu wegetacji i po przetworzeniu. Owoc jest raczej gładki z niewielkimi bruzdami i średniej wielkości brodawkami, z których wyrastają białe kolce.

Ogórki Julian nie wykazują tendencji do wytwarzania pustych przestrzeni nasiennych ani do tworzenia owoców zbyt grubych. Ogólny plon nie należy do najwyższych, plasuje się na średnim poziomie.

Zastosowanie

Ogórki Julian świetnie sprawdzają się jako małosolne lub kwaszone – wpływa na to nie tylko ich średnia wielkość, ale także fakt, że nie wytwarzają pustych komór nasiennych. Pięknie się prezentują w słoikach, ponieważ nawet po przetworzeniu i sfermentowaniu utrzymują żywy, zielony kolor.

Jest to jedna z najczęściej wybieranych odmian, bo pomimo, że zaczynają plonować dość późno, ich owoce pojawiają się nawet późnym latem i wczesną jesienią. Co więcej, jest to odmiana niezwykle odporna na choroby i szkodniki, szczególnie na parcha dyniowatych i mączniaka rzekomego.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki