Ogórek Lazuryt – jedna z najbardziej plennych odmian typu konserwowego

Ogórek Lazuryt świetnie nadaje się do uprawy towarowej. Należy do najbardziej plennych odmian typu konserwowego. Po przetworzeniu zachowuje swój kolor i odpowiednią twardość, poleca się je więc na tak zwane ogórki małosolne.

Opis

To stosunkowo niedawno stworzona odmiana ogórka. Lazuryt wyróżnia się dużą wczesnością i plennością i z tego względu jest dość popularną odmianą ogórka konserwowego. Rośliny mają średni wigor wzrostu i powoli się rozwijają, nie osiągają wysokich rozmiarów.

Charakteryzują się produkowaniem wyłącznie żeńskich kwiatów. Owoce maksymalnie osiągają około 10 centymetrów, częściej mają długość ok. 7 centymetrów. Ich zielona skórka pokryta jest licznymi, małymi brodawkami, z których wyrastają białe kolce.

Zastosowanie

Odmiana przeznaczona jest do uprawy pod osłonami ogrzewanymi, ale badania wykazały, że równie dobrze plonują w nieogrzewanych tunelach, a nawet w polu.

W tym ostatnim przypadku jest to możliwe tylko wtedy, gdy warunki atmosferyczne są sprzyjające i przy wyłożeniu czarnej folii i agrowłókniny. Nie są zbyt odporne na niskie temperatury.

Jest to odmiana, która cieszy się dość dużą popularnością – wyróżnia się smacznym miąższem, który jest genetycznie pozbawiony goryczki typowej dla ogórków. Szczególnie poleca się go do konserwowania i na ogórki małosolne. Jest to jedna z najbardziej plennych odmian ogórka konserwowego.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki