Ogórek Kmicic – smaczna odmiana polowa pozbawiona typowej goryczki

Bardzo uniwersalne w wykorzystaniu ogórki Kmicic nadają się zarówno do konserwowania, jak i do kiszenia. Stanowią także wspaniały dodatek do sałatek i kanapek w wersji surowej, ponieważ nie mają typowego dla ogórków, gorzkawego posmaku.

Pokrój

Odmiana ogórków Kmicic charakteryzuje się bujnie rosnącą rośliną, na której znajduje się równa liczba kwiatów żeńskich i męskich. Owoce pojawiają się bardzo wcześnie, mają smukły kształt o lekko zaokrąglonej nasadzie.

Na ciemnozielonej, rozjaśniającej się na końcach skórce pojawiają się wyraźne bruzdy i małe, niezbyt liczne brodawki. Owoce nie wykazują tendencji do przerostów i grubienia, ale przetrzymane mogą zacząć bieleć.

Odmiana jest bardzo plenna i bardzo stabilna w owocowaniu – niemal przez cały okres dojrzewania plan dzienny jest na zbliżonym poziomie. 

Zastosowanie

Ogórki Kmicic to jedna z najczęściej wybieranych odmian polowych. Mają bardzo uniwersalne zastosowanie – świetnie sprawdzają się w kwaszeniu i konserwowaniu, ponieważ po przetworzeniu nie zmieniają barwy i utrzymują jędrność.

Najlepiej jednak smakują spożywane bezpośrednio - swój unikalny smak zawdzięczają staraniom hodowców, dzięki czemu genetycznie pozbawione są typowej dla ogórków goryczki.

Odmiana jest niezwykle wytrzymała – wykazuje dużą odporność na parcha dyniowatych i jest tolerancyjna wobec mączniaka rzekomego, wobec czego nie wymagają wielu zabiegów ochraniających.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki