Ogórek Parys – uniwersalna i łatwa w uprawie odmiana zalecana do uprawy amatorskiej

Ogórki odmiany Parys znajdują bardzo uniwersalne zastosowanie – nadają się na przetwory i do jedzenia na surowo. Odmiana jest odporna na choroby i łatwa w uprawie, więc świetnie sprawdzi się na przydomowych grządkach ogrodników amatorów.

Pokrój

Rośliny ogórków Parys zazwyczaj tworzą bujne, rozległe krzaczki. Wytwarzają prawie wyłącznie kwiaty żeńskie, po 1-2 na węźle. Pierwsze owoce pojawiają się bardzo wcześnie, ale jest ich stosunkowo mało.

Plon właściwy, późniejszy jest znacznie większy i plasuje się na średnim poziomie. Owoce mają cylindryczny, nieco wydłużony kształt, charakteryzują się zieloną skórką z bardzo wyraźnymi, jaśniejszymi smugami i słabo wydatnymi bruzdami. Ogórki tej odmiany nie wykazują skłonności do grubienia owoców.

Zastosowanie

Ogórki Parys są najbardziej uniwersalne pod względem wykorzystania ze wszystkich odmian – ich smukłe owoce i piękny kolor sprawiają, że świetnie nadają się do konserwowania, a nieco przerośnięte egzemplarze mogą z powodzeniem zostać zakiszone.

Surowe natomiast bardzo dobrze sprawdzą się w sałatce. Odmiana ta jest bardzo łatwa w uprawie, nie wymaga specjalnych chemicznych zabiegów ochronnych i jest dość odporna na porażenie przez mączniaka rzekomego i kanciastą plamistość.

Najczęściej poleca się ją do amatorskiej uprawy w przydomowych ogródkach.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki