Papryka Oda – charakterystyczna papryka słodka o fioletowych owocach

Papryka fioletowa Oda Papryka fioletowa Oda

Spośród wszystkich czerwonych, żółtych, zielonych a nawet pomarańczowych odmian papryki na świecie papryka Oda wyróżnia się najbardziej. Mianowicie – jest fioletowa. Ta smaczna papryka jest ciekawym punktem kolorystycznym w warzywnych kompozycjach.

Opis

Papryka Oda nadaje się przede wszystkim od uprawy amatorskiej. Jest bardzo wczesna i charakteryzuje się szybkim wzrostem. Rośliny osiągają niewielką wysokość, są wzniesione, mają zwarty pokrój. Nie wymagają palikowania.

Szybko pojawiają się niewielkie owoce o wadze od 70 do 90 gram. W fazie użytkowej owoce mają niezwykły, charakterystyczny ciemnofioletowy kolor i gładką skórkę z delikatnym połyskiem.

Przetrzymane na krzaku stają się ciemnobordowe lub brązowo-czerwone. Pod cienką skórką znajduje się soczysty miąższ o od 5 do 7 milimetrów grubości.

Zastosowanie

Ze względu na swój oryginalny kolor, papryka Oda znajduje zastosowanie głównie w kulinariach. Poleca się ją do spożywania na surowo, ma słodki, wyśmienity smak.

Przepięknie wygląda jako dekoracja dań różnego typu, jest ciekawym akcentem kolorystycznym w sałatkach i przystawkach. Raczej nie nadaje się do przetworzenia.

Polecana jest szczególnie do uprawy amatorskiej, w uprawie przemysłowej wykazują mniejszą przydatność. Z powodzeniem można uprawiać ją zarówno pod osłonami, w tunelach foliowych, jak i w gruncie – jest bardzo odporna na niekorzystne warunki środowiskowe.

PAPRYKA, JAKIEJ NIE ZNAŁEŚ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ [QUIZ]

[1/12] Który kraj najbardziej przyczynił się do popularyzacji papryki w Europie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki