Papryka Marta Polka – odmiana przystosowana do naszych warunków atmosferycznych

Papryka Marta Polka Papryka Marta Polka

Żółta papryka odmiany Marta Polka cieszy się dużą popularnością. Warto wprowadzić ją do swojego ogródka warzywnego, ponieważ jest bardzo smaczna i wyróżnia się dużą tolerancją na niesprzyjające warunki, więc świetnie radzi sobie w nie najcieplejszym klimacie Polski.

Opis

Papryka odmiany Marta Polka charakteryzuje się niskimi roślinami, które osiągają maksymalnie około 40 centymetrów, nie wymagają więc palikowania. Jest to odmiana średnio wczesna, która wyróżnia się dużymi owocami o charakterystycznym kształcie i wadze oscylującej między 120 a 160 gram.

W zarysie są prostokątne, z lekko zaokrąglonym lub wgłębionym wierzchołkiem, usytułowane są na pędach opadająco. Papryki mają cienką, żółtą skórę i twardy, bardzo soczysty miąższ, także w delikatnie żółtej barwie o grubości od 6 do 8 milimetrów.

Zastosowanie

Odmiana Marta Polka jest bardzo uniwersalna. Z powodzeniem można uprawiać ją zarówno w tunelach foliowych, jak i w gruncie, na polu, gdyż wykazuje bardzo dużą odporność na niesprzyjające warunki temperaturowe i atmosferyczne.

Nie ma dużych wymagań uprawowych, nadaje się więc do uprawy amatorskiej, ale w równym stopniu poleca się ją do uprawy przemysłowej.

Jest jedną z popularniejszych odmian papryki żółtej, głównie z powodu swojego smacznego i soczystego miąższu. Świetnie smakuje spożywana bezpośrednio, ale nadaje się również do obróbki termicznej i przetworów.

PAPRYKA, JAKIEJ NIE ZNAŁEŚ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ [QUIZ]

[1/12] Który kraj najbardziej przyczynił się do popularyzacji papryki w Europie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki