Papryka Symfonia – jedna z najnowszych odmian słodkiej papryki czerwonej

Papryka Symfonia Papryka Symfonia

Papryka Symfonia to jedna z najnowszych odmian słodkiej papryki czerwonej. Charakteryzuje się grubym miąższem o słodkim, bogatym smaku. Nadaje się zarówno do uprawy towarowej, z przeznaczeniem na handel, jak i amatorskiej.

Opis

Papryka Symfonia wyróżnia się wysokim plonem o bardzo dobrej jakości. Owoce mają bardzo wyrównany kształt i wielkość, są duże (od 180 do 200g) i kształtne, w zarysie prostokąta, zaokrąglone ku górze.

Mają gładką skórkę o ciemnoczerwonym kolorze z silnym połyskiem, która nie wykazuje tendencji do mikropękań ani zniekształceń. Miąższ jest bardzo smaczny, dobrze wybarwiony na czerwono, bardzo gruby – nawet około 9 milimetrów.

Owoce pojawiają się bardzo wcześnie na roślinach o średniej wysokości. Krzaczki charakteryzują bardzo długą szypułką, co znacznie ułatwia zbiór i luźnym pokrojem, dzięki czemu pielęgnacja roślin nie stanowi żadnego problemu.

Zastosowanie

Ta wspaniałej jakości papryka jest bardzo uniwersalna. Symfonia nadaje się do uprawy towarowej i świetnie sprawdza się w uprawie amatorskiej, nie ma bowiem wielu wymagań dotyczących warunków uprawy.

Można wysadzać ją do gruntu, na otwartej przestrzeni, ale najlepszy plon przynosi uprawiana pod osłonami. Ze względu na swój bogaty smak i grubość miąższu nadają się zarówno do spożycia bezpośredniego jak i do przetworów.

PAPRYKA, JAKIEJ NIE ZNAŁEŚ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ [QUIZ]

[1/12] Który kraj najbardziej przyczynił się do popularyzacji papryki w Europie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki