Papryka Werona - odmiana papryki czerwonej zalecana do uprawy towarowej

Werona to odmiana słodkiej papryki czerwonej przeznaczona do uprawy towarowej. Daje bardzo wyrównany, dobrej jakości plon, świetnie więc sprawdza się w uprawach przeznaczonych na handel.

Opis

Powstała stosunkowo wcześnie odmiana papryki Werona najlepiej sprawdza się w uprawie przemysłowej. Odmianę tę można zakwalifikować do „handlowego” typu – ładnie wygląda i jest dosyć plenna.

Wyróżnia się wysokim plonem wczesnym i dużym odsetkiem plonu handlowego. Pierwsze owoce pojawiają się bardzo wcześnie na roślinach o średniej wysokości, o małej sile rozrostu.

Rośliny genetycznie produkują długie szypułki, dzięki którym zbiór jest łatwiejszy a owoce nie zakleszczają się na łodydze. Owoce mają kształt typu „blok”, są dość duże – od 180 do 200 gram wagi.

Cienka skórka ma czerwony kolor, nie ma tendencji do pęknięć, otacza gruby na 8-9 milimetrów miąższ, również dobrze wybarwiony na czerwono.

Zastosowanie

Papryka Werona nie jest niestety polecana ogrodnikom amatorom. Najbardziej nadaje się do uprawy towarowej. Ma spore wymagania cieplne, nie może więc być uprawiana w gruncie, na otwartej przestrzeni.

Najlepiej nadaje się do uprawy pod osłonami. Ze względu na swój wygląd i plenność najlepiej nadaje się do handlu. Przeznaczona jest do spożywania bezpośredniego, ale z powodzeniem można ją również zamarynować.

PAPRYKA, JAKIEJ NIE ZNAŁEŚ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ [QUIZ]

[1/12] Który kraj najbardziej przyczynił się do popularyzacji papryki w Europie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki