Papryka Gloria – wysoko plonująca odmiana o smacznych owocach

Papryka Gloria Papryka Gloria

Papryka Gloria cieszy się dużym uznaniem wśród hodowców. Daje wysoki plon o dobrej strukturze, a jej owoce są bardzo smaczne. Nadaje się zarówno do spożywania bezpośredniego, jak i do przetworów, szczególnie dobrze smakuje zamarynowana.

Opis

Odmiana papryki Gloria charakteryzuje się roślinami o średniej sile wzrostu, które mają tendencję do silniejszego rozkrzewiania się na niższych partiach. Mają dość grube pędy i krótkie międzywęźla, potrzebują palikowania.

Owoce pojawiają się średnio wcześnie, są zwisające, bardzo duże, mają od 200 do nawet 250 gram, w kształcie „blok”. Niedojrzałe egzemplarze mają ciemny zielony kolor, stopniowo przechodzący w intensywną czerwień. Mają bardzo gruby (7-10 milimetrów), soczysty miąższ, również dobrze wybarwiony na czerwono.

Zastosowanie

Profesjonalni hodowcy i ogrodnicy amatorzy chętnie sięgają po paprykę odmiany Gloria głównie ze względu na jej soczysty, dobrej jakości miąższ. Nadaje się do uprawy handlowej, gdyż odsetek małych, niewybarwionych czy zdeformowanych egzemplarzy jest minimalny.

Jest to odmiana, która szczególnie polecana jest do uprawy pod osłonami. W dużo mniejszym stopniu sprawdza się do uprawy w gruncie i w takim przypadku uzyskanie dużego, dobrego plonu jest zdecydowanie trudniejsze, ale nie niemożliwe.

Nie ma szczególnych wymagań związanych z podłożem, czy nawożeniem. Jedyne zabiegi pielęgnacyjne, jakich potrzebuje są związane z jej tendencją do rozrostu pędów bocznych – należy je regularnie usuwać.

Optymalnym rozwiązaniem jest posadzenie roślin w dość dużej odległości od siebie – proponowana rozstawa to 50x50 centymetrów.

PAPRYKA, JAKIEJ NIE ZNAŁEŚ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ [QUIZ]

[1/12] Który kraj najbardziej przyczynił się do popularyzacji papryki w Europie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki