Papryka Robertina – smaczna odmiana zalecana do uprawy amatorskiej

Papryka Robertina Papryka Robertina

Papryka Robertina cieszy się dużą popularnością wśród ogrodników amatorów. Jej owoce są bardzo smaczne i ładnie się prezentują, wyróżnia się wysoką plennością i dobrą strukturą plonu.

Opis                             

Ta wczesna odmiana przeznaczona jest do uprawy w gruncie, ale z powodzeniem można ją wysadzać pod nieogrzewane osłony. Tworzy niskie rośliny o małej tendencji do rozrastania się, które mają półwzniesiony pokrój i nie wymagają cięcia ani palikowania.

Odmiana Robertina jest bardzo pelnna i charakteryzuje się wiernością plonowania oraz dość skoncentrowanym dojrzewaniem. Na roślinach bardzo szybko pojawiają się owoce o trochę charakterystycznym, regularnym kształcie typu „blok”. Są trochę krótsze niż standardowe owoce innych odmian papryki w tym typie.

Papryki Robertina mają od 110 do 130 gramów wagi. Pod czerwoną lub ciemnoczerwoną, silnie lśniącą skórką dojrzałych egzemplarzy znajduje się gruby, czerwony miąższ o grubości od 6 do 8 milimetrów.

Zastosowanie

Odmiana papryki Robertina przeznaczona jest do uprawy amatorskiej, w mniejszym stopniu przydatna jest do uprawy przemysłowej.

Świetnie nadaje się do spożycia bezpośredniego, ma delikatny, słodki smak i jest dosyć soczysta, z powodzeniem także można ją przetworzyć – po zakonserwowaniu zachowuje swój kolor i jędrność.

Równie dobrze można uprawiać ją na polu, w gruncie, gdzie nie ma szczególnego zapotrzebowania na słońce ani wymagań temperaturowy, jak i pod nieogrzewanymi tunelami.

PAPRYKA, JAKIEJ NIE ZNAŁEŚ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ [QUIZ]

[1/12] Który kraj najbardziej przyczynił się do popularyzacji papryki w Europie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki