Pomidor Green Zebra – oryginalna odmiana o zielonej, prążkowanej skórce

Pomidor Green Zebra Pomidor Green Zebra

Jak sama nazwa wskazuje, pomidory Green Zebra charakteryzują się prążkowaniem typowym dla sierści zebry. Ten niezwykły wzór na ich skórce sprawia, że wyglądają bardzo atrakcyjnie i można tworzyć z nich ciekawe kompozycje przeróżnych sałatek i przekąsek.

Opis

Pomidory Green Zebra wyróżniają się spośród innych odmian szczególnie oryginalnym kolorem skórki – jest ona ciemnozielona w seledynowe lub lekko żółte prążki. Owoce są dość duże  o wadze wahającej się między 80 a 120 gram, gładkie i dosyć twarde, niezwykle soczyste.

Jest to odmiana średniowczesna, która charakteryzuje się wysokimi, bardzo żywotnymi roślinami o gęstym pokroju. Rozwija się i tworzy nowe pędy aż do końca okresu wegetacji.

Zastosowanie

Ze względu na swój oryginalny wygląd, pomidory Green Zebra znajdują zastosowanie przede wszystkim w kuchni. Spożywane są najczęściej bezpośrednio, w sałatkach i przystawkach, albo jako smakowita dekoracja dań różnego rodzaju.

Nadają się jednak do przetwarzania, świetnie sprawdzają się przede wszystkim jako surowiec na konfitury. Mają bogaty, trochę kwaskowy smak i bardzo dobrze się przechowują.

Z powodu ich tendencji do szybkiego wzrost i osiągania dość dużej wysokości, poleca się głównie uprawę w gruncie. Należy pamiętać o regularnym przycinaniu bocznych pędów i liści oraz o obrywaniu kwiatów, które pojawiają się od początku sierpnia do końca okresu wegetacyjnego.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki