Pomidor Ildi – niezwykle plenna odmiana o oryginalnym kształcie i kolorze owoców

Odmiana pomidora Ildi to jedna z najbardziej plennych odmian pomidorów typu cherry. Na jednej wysokiej roślinie może być nawet 150 żółtych, smacznych owoców, które dobrze się przechowują.

Opis

Pomidor Ildi to jedna z samokończących odmian pomidora. Jej rośliny osiągają około 150 centymetrów wysokości, mają średnią siłę wzrostu. Jest to odmiana typu cherry, bardzo plenna. Tworzy olbrzymie grona, w których może znaleźć się nawet od 50 do 80 owoców w żółtym kolorze.

Ciekawą cechą pomidorów Ildi jest kształt owoców – są zaokrąglone na jednym końcu, na drugim bardziej ostre, w związku z czym mogą przypominać łzę. Żółty miąższ jest bardzo aromatyczny, ma słodkawy smak i jest otoczony delikatną skórką. Odmiana Ildi jest średnio-wczesna, od wysadzenia rozsad do pojawienia się pierwszego dojrzałego plonu mija około 70 dni.

Zastosowanie

O bardzo dużej popularności pomidorów Ildi decyduje ich oryginalny kształt i kolor. Często są wykorzystywane do tworzenia kolorowych potraw albo kompozycji z różnych odmian pomidorów. Są niezwykle smaczne, poleca się je przede wszystkim do spożywania na surowo, nie nadają się do przetworzenia.

Ponieważ pięknie się prezentują często są wykorzystywane do dekoracji potraw różnego typu. Ich wysokie, obsypane żółtymi owocami rośliny są prawdziwą estetyczną perełką w ogrodzie warzywnym.

Jest to bardzo mało wymagająca odmiana, która plonuje nawet pod ręką niedoświadczonego ogrodnika. Wartościową cechą pomidorów Ildi jest ich umiejętność do dojrzewania na parapecie czy w innym ciepłym miejscu.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki