Pomidor Idyll – smaczna odmiana pomidorków cherry zalecana do uprawy amatorskiej

Pomidor Idyll Pomidor Idyll

Pomidorki cherry odmiany Idyll mają wyjątkowy smak i z tego względu cieszą się popularnością. Ich uprawa nie jest trudna, więc świetnie sprawdzają się w uprawie amatorskiej, nawet w ogrodach początkujących ogrodników.

Opis

Pomidor Idyll to wysoka odmiana wiotkołodygowa. Tworzy bardzo wysokie rośliny, które wymagają palikowania, o wiotkich łodygach. Ma tendencję do szybkiego wzrostu i bujnego rozrastania się. Nie należy do najwcześniejszych odmian – plon pojawia się dopiero pod koniec lipca, ale z owocuje aż do października.

Tworzy niewielkie owoce typu cherry, które w sprzyjających warunkach osiągają wagę od 15 do 20 gram. Mają regularny, kulisty kształt i skórkę w żywym, czerwonym kolorze. Pomidory Idyll są bardzo plenne - owoce pojawiają się w gęstych, zwartych, długich gronach, czasami nawet podwójnych.

Zastosowanie

Wyróżniająca się bardzo dobrym smakiem, odmiana pomidorków cherry Idyll cieszy się dużym uznaniem właścicieli ogrodów. Raczej nie nadaje się do uprawy przemysłowej i z przeznaczeniem na handel. Kiepsko się przechowuje i polecana jest raczej do spożywania bezpośrednio, na surowo. Można jednak wykorzystać je także do marynowania w całości.

Nie ma dużych wymagań i nadaje się do uprawy amatorskiej, nawet dla niedoświadczonych ogrodników. Ze względu na wielkość roślin, odmiany Idyll nie poleca się do doniczek na balkony, najlepiej czuje się na polu, w otwartej przestrzeni. Nie wymaga dużo pracy, należy jednak pamiętać o regularnym przycinaniu pędów, gdyż ma tendencję do nadmiernego rozrastania się.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki