Pomidor Malinowy Kapturek – odmiana typu cherry o smaku pomidorów malinowych

Pomidor Malinowy Kapturek Pomidor Malinowy Kapturek

Malinowy Kapturek to jedna z ciekawszych mieszanych odmian pomidora. Jest to jedyna odmiana, której owoce mają rozmiary typowe dla odmian cherry, ale ich smak i kolor skórki przywodzi na myśl pomidory malinowe.

Opis

Pomidor Malinowy Kapturek cieszy się niezwykłym powodzeniem głównie ze względu na swój niewielki rozmiar i ładny kolor. Owoce faktycznie są bardzo atrakcyjne – są drobne i nieco twarde, otoczone są delikatną skórką malinowej lub różowoczerwonej barwy.

Pojawiają się na roślinach samkończących o długości około 1,2 metra w dużych, bardzo efektownych gronach, które mogą mieć nawet od 50 do 75 centymetrów długości.

Krzaczki pomidorów Malinowy Kapturek mają bardzo gęsty, zwarty pokrój. Wyróżniają się bardzo dużą plennością – z dobrze prowadzonej rośliny można zebrać nawet 600 dobrej jakości owoców.              

Zastosowanie

Warto wprowadzić do swojego ogródka pomidorki Malinowy Kapturek. Przede wszystkim są bardzo smaczne, mają delikatny miąższ o słodkim posmaku i świetnie nadają się do sałatek i dekoracji dań.

Dodatkowym atutem są ich niewielkie wymagania dotyczące podłoża i warunków uprawy. Świetnie czują się zarówno w gruncie jak i w doniczkach, równie dobrze rozwijają się i w pełnym słońcu i na balkonie, nieco ocienione zadaszeniem.

Należy tylko pamiętać o regularnym podlewaniu krzaczków, gdyż potrzebują dużo wody. Chociaż osiągają sporą wysokość, nie muszą być palikowane. Co więcej, są niezwykle odporne na choroby, chociaż w deszczowe lata mogą stać się ofiarą grzybów. Znacznie mniej chorują rośliny uprawiane pod zadaszeniem, na balkonach czy tarasach.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki