Pomidor Ola Polka – pierwsza polska odmiana o drobnych, żółtych owocach

To pierwsza polska odmiana o drobnych, żółtych owocach. Ze względu na swój niewielki pokrój, poleca się ją szczególnie do uprawy w niewielkich ogródkach, pojemnikach i doniczkach.

Opis

Pomidory odmiany Ola Polka wyróżniają się ciekawym, żywym, żółtym kolorem. Jest to odmiana typu cherry, sztywnołodygowa. Nie tworzy zbyt wysokich roślin, jest słabo obsypana liśćmi o typie ziemniaczanym.

Jest dosyć plenna, tworzy stabilny plon owoców o małej lub średniej wielkości z zieloną piętką, która zanika w trakcie dojrzewania. Pomidorki są dosyć twarde, nie mają raczej tendencji do pękania, a odsetek egzemplarzy zniekształconych jest naprawdę niewielki.

Zastosowanie

Odmiana przeznaczona jest do uprawy amatorskiej. Nie ma dużych wymagań, rośliny są samokończące, nie wymagają więc przycinania. Wykazuje dużą tolerancję na niesprzyjające warunki temperaturowe – zarówno w okresie kwitnienia jak i zawiązywania owoców.

Można uprawiać ją w większym zagęszczeniu niż standardowe pomidory, ponieważ nie ma tendencji do rozrastania. Rozwija się równie dobrze wysadzona do gruntu jak i w doniczkach i innych pojemnikach.

Pomidory Ola Polka wyróżniają się bardzo smacznym, żółtym miąższem, nadaje się szczególnie do spożywania bezpośredniego, ale można z powodzeniem konserwować je w całości.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki