Pomidor Rambozo – drobnoowocowa odmiana przeznaczona do uprawy pod osłonami

To najlepsza odmiana pomidorów przeznaczona do uprawy pod osłonami. Jest bardzo wczesna i tworzy idealne, prawie kuliste pomidorki o bardzo dobrym smaku. Odmiana Rambozo nadaje się do pierwszych, wczesnowiosennych zbiorów.

Opis

Pomidory Rambozo tworzą niewysokie rośliny o przejrzystym pokroju. Nie mają tendencji do nadmiernego rozrastania się, a z powodu swojego niewysokiego pokroju nadają się do uprawy pod osłonami.

Tworzą małe owoce o masie od 140 do 170 gram, dobrze wybarwione na czerwono. Mają intensywnie czerwoną skórkę, lekko lśniącą, gładką, bez widocznej zielonej piętki. Są prawie kulistego kształtu, są dosyć twarde, mają czerwonawy, smaczny miąższ. 

Zastosowanie

Odmiana szczególnie jest polecana do uprawy pod osłonami, szczególnie w tunelach foliowych. Na pierwszy, wczesnowiosenny zbiór można wysiać pod osłony już w grudniu, ale termin wysiewu możliwy jest do marca.

Pierwsze zbiory zaczynają się już w kwietniu, dojrzewanie może kończyć się dopiero w grudniu. Ze względu na możliwe rozrastanie się roślin, zaleca się rozsadę w rozstawie 60x50 centymetrów.

Owoce nadają się przede wszystkim do spożycia bezpośredniego, w bardzo małym stopniu do przetworów. Raczej nie znajdują zastosowania w uprawie amatorskiej, są przeznaczone do uprawy towarowej, z przeznaczeniem na handel, głównie ze względu na porę zbiorów (na nowalijki) i dobrą jakość plonu handlowego.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki