Cebula Sochaczewska - jedna z najstarszych odmian cebuli zwyczajnej

Sochaczewska odmiana cebuli powstała jeszcze przed II wojną światową na podstawie dobrze znanej cebuli Wolskiej. Od razu zdobyła fanów i od tego czasu jej popularność nie spadła, cebula Sochaczewska nadal cieszy się uznaniem hodowców i smakoszy.

Opis

Ta późna odmiana charakteryzuje się dużą plennością, tworzy plon o bardzo dobrej jakości, bardzo wyrównany, cebule mają zbliżoną wielkość i kształt. Cebule Sochaczewskie zazwyczaj mają duży rozmiar, są kuliste lub kulistoromboidalne, okryte mocną i dobrze przylegającą łuską o słomkowej barwie.

Ich miąższ jest jędrny i zachowuje odpowiednią twardość nawet po dłuższym przechowywaniu, ma białą barwę i najczęściej nie pojawiają się na nim żadne przebarwienia.

Zastosowanie

Cebula Sochaczewska jest bardzo popularną odmianą cebuli zwyczajnej. Przez hodowców wybierana jest ze względu na swoją niezwykłą plenność i równość plonu. Dodatkowym atutem zapewne jest niewielki odsetek roślin bączastych.

Konsumenci wybierają ją z powodu bardzo delikatnego w stosunku do innych odmian smaku i dużych, bardzo kształtnych cebul. Co więcej, cebula Sochaczewska może być przechowywana naprawdę długo – zakopcowana albo odpowiednio zabezpieczona jest w stanie z powodzeniem przetrwać nawet bardzo niskie temperatury.

NIE PŁACZ NAD CEBULĄ – ZMIERZ SIĘ Z NIĄ! ODPOWIEDZ NA PYTANIA DOTYCZĄCE TEGO WARZYWA [QUIZ]

[1/13] Z botanicznego punktu widzenia jadalna część cebuli (tzw. piętka) to:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki