Dynia Atlantic Gigant – odmiana o rekordowo wielkich owocach

Rekordowo wielkie dynie, które wygrywają konkursy i osiągają największą wagę to najczęściej dynie odmiany Atlantic Gigant. Jak sama nazwa na to wskazuje, jej owoce są naprawdę gigantyczne.

Opis

Dynia Atlantic Gigant tworzy płożące, dość duże rośliny. Na nich pojawiają się olbrzymie owoce – najmniejsze ważą około 30 kilogramów, może osiągać wagę nawet do 100 kilogramów, a specjalnie nawożone są nawet większe.

Tak ogromny rozmiar nie umniejsza jednak jakości owoców, które mają kulisty lub nieco owalny kształt. Ich jasnożółty, smaczny i soczysty miąższ jest otoczony grubą, pomarańczową skórką, o gładkiej powierzchni, o niewielkich żebrowaniach.

Zastosowanie

Miąższ dyni Atlantic Gigant jest bogaty w wartości odżywcze. Zawiera ponadprzeciętne ilości witamin z grupy B i witaminy C, kwas foliowy i lecytynę. Jest także bardzo smaczny, warto więc od czasu do czasu wprowadzić do jadłospisu danie z dyni tej odmiany.

Nadaje się zarówno do spożycia bezpośredniego, jak i do przetwarzania. W słoikach zachowuje swój kolor i smak, więc można cieszyć się nią nawet w zimowe dni. Jej przydatność do przetwórstwa jest jedną z najważniejszych cech – nawet dla kilkupokoleniowej rodziny bezpośrednie spożycie dyni takich rozmiarów byłoby trudne, a ponieważ nie nadaje się do przechowywania, najlepszym rozwiązaniem jest przetworzenie pozostałego miąższu.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki