Ogórek Avatar – jedna z najmłodszych odmian ogórka gruntowego

Avatar to jedna z najmłodszych odmian ogórka. Powstała w 2013 roku i już zdążyła zyskać całe rzesze fanów. Jest szczególnie lubiana przez właścicieli ogródków ze względu na dużą zdrowotność i niezwykłą odporność na choroby, zwłaszcza na mączniaka rzekomego.

Opis

Ogórek Avatar charakteryzuje się bardzo dużą plennością. Tworzy silnie rosnące rośliny o przeważającej ilości kwiatów żeńskich. Jest to odmiana bardzo wczesna – już po krótkim czasie od wysiania na roślinie pojawiają się owoce o jasnozielonej barwie skórki.

Odmianę łatwo jest rozpoznać po charakterystycznej, intensywnie zielonej nasadzie i delikatnych bruzdach. Skórka pokryta jest dość wyraźnym marmurkiem i grubymi, stosunkowo mało licznymi brodawkami i średniej wielkości.

Owoce są wydłużone i bardzo proporcjonalne – stosunek długości do szerokości wynosi mniej więcej 3:1. Ogórek Avatar tworzy dobrej jakości, bardzo równy plon, w którym liczba egzemplarzy zżółkniętych, sparciałych lub zdeformowanych jest minimalna.   

Zastosowanie

Ta wartościowa odmiana nadaje się do uprawy polowej w nieosłoniętym gruncie. Jest polecana zarówno do uprawy amatorskiej jak i towarowej. Ze względu na swój nieduży kształt i wyrównane rozmiary, owoce ogórka Avatar nadają się zarówno do kiszenia, jak i konserwowania.

Po przetworzeniu nie tracą barwy ani jędrności. Odmiana jest jedną z najbardziej odpornych na choroby. Szczególnie wysoką tolerancję wykazuje wobec mączniaka rzekomego.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki