Ogórek Chinese Slangen – odmiana o oryginalnym wężowym kształcie owoców

Ogórek Chinese Slangen to jedna z najbardziej oryginalnych odmian ogórka. Jej owoce są niezwykłe długie, wyglądają jak zwinięte, długie i zielone węże. Nie bez powodu ogórek ten nazywany jest wężowym.

Opis

Najbardziej charakterystyczną częścią ogórka odmiany Chinese Slangen są oczywiście jej owoce. Długie od 35 nawet do 50 centymetrów, w wielu miejscach są powyginane lub zawinięte, dzięki czemu mają bardzo atrakcyjny wygląd.

Jest to odmiana o średnim stopniu wczesności, na niezbyt rozrośniętych roślinach pojawiają się zielone owoce. Ich skórka jest prawie gładka, od czasu do czasu można na niej znaleźć duże, bardzo wyraźne brodawki, które jednak pojawiają się bardzo rzadko.

Zastosowanie

Uprawa ogórka Chinese Slangen nie należy niestety do najłatwiejszych. Odmiana wymaga żyznej i przepuszczalnej gleby, zasobnej w wodę i składniki mineralnej, potrzebują także odpowiedniego nawożenia.

Jest to także odmiana, która ma bardzo niską tolerancję na mączniaka rzekomego, więc często bywa jego ofiarą. Uprawiana jest dla oryginalnych owoców, znajduje zastosowanie w uprawie amatorskiej, ale może nie udać się mniej doświadczonym ogrodnikom.

Jest to odmiana, która nie nadaje się do konserwowania i kiszenia, jedynie do bezpośredniego spożycia na surowo, można także je wykorzystać do produkcji mrożonek. Owoce są bardzo smaczne, więc często pojawiają się w sałatkach albo na kanapkach.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki