Ogórek Citron – niezwykle oryginalna odmiana o cytrynowym kształcie owoców

Citron to zdecydowanie najbardziej oryginalna odmiana ogórków. Na pierwszy rzut oka wcale nie przypomina ogórka, zdecydowanie bardziej cytrynę! Ma jej kształt i charakterystyczną jasnożółtą skórkę.

Opis

Chociaż ogórek Citron jest uprawiany już od ponad 100 lat, jego popularność nie słabnie. Jest to średnio wczesna roślina, okres od wysiania do zbiorów wynosi nieco ponad 60 dni.

Na roślinach pojawiają się owoce o nietypowym kształcie cytryny i cienkiej, żywej, żółtej lub nieco jaśniejszej skórce z przebarwieniami. W przekroju owoce wyglądają jak typowe ogórki, mają typową, dość zwartą komorę nasienną.

Do zbioru nadają się już owoce, które osiągnęły rozmiar 5,5x7,5 cm.

Zastosowanie

Odmiana ogórków Citron nadaje się przede wszystkim do spożycia bezpośredniego, ale równie dobrze może zostać zakonserwowana. Nie ma dużych wymagań temperaturowych i może być wysiany bezpośrednio do gruntu w połowie maja.

Bardzo szybko pojawiają się oryginalne, atrakcyjne owoce, które wykorzystuje się najczęściej jako element ozdobny różnego rodzaju kompozycji na półmiskach i talerzach. Ładnie się prezentuje w sałatkach i na kanapkach, może być używany również do dekoracji.

Jego uprawa nie jest najprostsza – do rozwoju potrzebuje żyznej gleby o dużym stopniu przepuszczalności i nawożonej mineralnie. Bardzo rzadko wybiera się ogórka Citron do uprawy towarowej, zdecydowanie częściej pojawia się w ogródkach warzywnych amatorów, gdzie stanowi prawdziwą atrakcję.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki