Ogórek Dar – jedna z odmian sałatkowych najbardziej popularnych w Polsce

Ogórek Dar to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych w Polsce odmian ogórka. Chociaż przyjęło się, że jest uniwersalna, należy do odmian typu sałatkowego. Ma krzaczasty pokrój i nadaje się do uprawy zarówno w nieosłoniętym gruncie jak i w pojemnikach.

Opis

Ogórek Dar charakteryzuje się bardzo niewielkim pokrojem. Rośliny są słabo rosnące i tworzą niewielkie krzaczki do 50 centymetrów wysokości, na których dość szybko pojawiają się owoce o średniej wielkości.

Dojrzałe ogórki mają od 10 do 12 centymetrów długości i cylindryczny, regularny kształt. Ich skórka jest ciemnozielona z jaśniejszą nasadą i bardzo wyraźnymi, jaśniejszymi smugami. Na jej powierzchni pojawiają się nieliczne, małe brodawki i białe kolce.

Przetrzymane nie wykazują tendencji do przerastania na grubość ani parcenie, w minimalnym stopniu pojawiają się egzemplarze z żółknącą skórką.

Zastosowanie

Należący do kategorii ogórków sałatkowych Dar dobrze sprawdza się w kiszeniu i konserwowaniu. Zachowuje swój kolor i smak po przetworzeniu. Odmiana ma bardzo smaczne, pozbawione goryczki owoce, więc często jest wykorzystywana do tworzenia sałatek. Niewątpliwą zaletą w uprawie towarowej jest ułatwiony zbiór, związany z bardzo skoncentrowanym plonowaniem.

W uprawie amatorskiej jest ceniona głównie ze względu na swój niewielki, krzaczasty pokrój – może być uprawiana nawet w niewielkich ogródkach oraz w pojemnikach na balkonach, tarasach i ogrodach typu patio. Z powodzeniem można ją sadzić nawet w 2 razy większym zagęszczeniu niż standardowe odmiany ogórków.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki