Ogórek Polan – pierwsza odmiana hodowlana ogórków powstała w Polsce

Ogórek Polan jest pierwszą odmianą hodowlaną ogórków, które powstały w Polsce. Odmiana znana jest również za granicą od wielu lat i bardzo chętnie uprawiana, ponieważ świetnie nadaje się do konserwowania.

Charakterystyka

Ogórki Polan to odmiana o bardzo charakterystycznym pokroju. Jest to odmiana niezwykle plenna, na roślinie można zauważyć znaczną przewagę kwiatów żeńskich. Jego owoce mają cylindryczny kształt i osiągają średnią długość od 6,5 do 9 centymetrów.

Skórka ma żywo zielony kolor, który utrzymuje się przez długi czas i nie wykazuje tendencji do żółknięcia, chociaż a typowe, wyraźnie jaśniejsze smugi sięgające do około połowy długości. Owoc pokryty jest grubymi brodawkami, z których wyrastają czarne, kłujące kolce.

Właściwości

Odmiana Polan jest bardzo często wybieraną odmianą ogórka w ogródkach domowych i na polach. Jest niezwykle plenna – średnio uzyskuje się od 35 do 45 ton z jednego hektara.

Wykazuje dużą odporność na parcha dyniowatych. Roślina charakteryzuje się bardzo szybkim wzrostem, przez co w czasie dojrzewania owoce trzeba zbierać niemal codziennie.

Ogórek Polan świetnie nadaje się do słoików, zarówno do konserwowania jak i kiszenia,  głównie ze względu na swój średni rozmiar. Dodatkowo odmiana nie wykazuje tendencji to wytwarzania pustych komór nasiennych.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki