Ogórek Skierniewicki – niezwykle wczesna krótkoowocowa odmiana szklarniowa

Swoją popularność ogórek Skierniewicki zawdzięcza swojej wczesności – już po około miesiącu od posadzenia rozsad możemy spodziewać się pierwszego zbioru. Odmiana liczy sobie jednak już sporo lat i w między czasie pojawiły się jej bardziej wartościowi następcy.

Opis

Skierniewicki to krótkoowocowa, szklarniowa odmiana ogórka. Jego roślina w przeważającej ilości pokrywa się kwiatami żeńskimi. Charakteryzuje się niezbyt silnym wzrostem.

Jest bardzo wczesna – po wysadzeniu roślin pod osłony pierwsze dojrzałe owoce pojawiają się po 25-35 dniach. Owoce mają kilkanaście centymetrów długości i walcowaty kształt. Są wyraźnie zaokrąglone na końcach.

Wyróżniają się dość grubą skórą, która ma ciemnozielony kolor i dość wyraźne, jasnozielone smugi do mniej więcej połowy długości. Miąższ jest bardzo zwarty, nie wytwarza pustych komór nasiennych i ma przyjemny aromat.

Zastosowanie

Wybór ogórka Skierniewickiego do uprawy ma tyle plusów co minusów. Pierwszą zaletą odmiany jest niezaprzeczalnie jej wczesność – przydatna szczególnie do produkcji nowalijek.

Kolejnym atutem jest oczywiście jego smak i bardzo ładny, wyrównany pod względem wielkości plon. Ogórki są niezwykle kształtne i raczej nie pojawiają się egzemplarze zdeformowane.

Niestety, ogórek Skierniewicki ma bardzo mało odporności na choroby, szczególnie na mączniaka rzekomego i prawdziwego, chociaż w pewnym stopniu wykazuje tolerancję wobec parcha dyniowatych. Kolejnym minusem jest tendencja do przerastania na grubość i żółknięcia skórki – wobec tego należy zbierać plon niemal codziennie.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki