Dynia Bambino - odmiana o niezwykle smacznym miąższu

Dynia Bambino często gości w ogródkach warzywnych. Jest lubiana ze względu na swoją średnią wielkość i smaczny miąższ. Jej dodatkowym niewątpliwym atutem jest fakt, że świetnie się przechowuje.

Opis

To średnio wczesna odmiana o wysokim poziomie plenności. Tworzy niezwykle szybko rozrastające się rośliny o płożącym pokroju, które rodzą bardzo długie pędy, mogące osiągnąć nawet powyżej 10 metrów długości.

Na pojedynczej roślinie pojawia się kilka owoców o lekko spłaszczonym, kulistym kształcie, czasami lekko wydłużonych. Owoce dyni Bambino nie należą do największych, osiągają od 5 do 8 kilogramów.

Odmiana charakteryzuje się ciemnopomarańczową, delikatną i cienką skórką, która jest pokryta szarawą siateczką. Wyróżnia się niezwykłym smakiem ścisłego łososiowego lub pomarańczowego miąższu.  

Zastosowanie

Dynia Bambino znajduje zastosowanie w kuchni. Ze względu na swój soczysty, bardzo smaczny miąższ i bardzo dużą zawartość karotenu i witaminy C dobrze nadaje się do produkcji posiłków dla dzieci.

Nadaje się do spożycia bezpośredniego, mrożenia i przetworów, w których zachowuje swój kolor i wartości odżywcze. Bardzo dobrze się przechowuje, z powodzeniem może przetrwać nawet kilka miesięcy po zbiorze.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki