Dynia Big Max - idealna na lampiony odmiana o dużych kulistych owocach

Dynia Big Max Dynia Big Max

Jeżeli jesteś miłośnikiem Halloween, dynia Big Max powinna znaleźć się w Twoim ogrodzie. To owoce tej odmiany najczęściej wykorzystywane są do tworzenia ozdobnych lampionów, które jednoznacznie kojarzą się z tym świętem.

Opis

Odmiana dyni Big Max wyróżnia się dużymi owocami, które mają kulisty, lekko spłaszczony kształt, są niezwykle regularne. Dojrzałe owoce mogą mieć nawet od 30 do 50 kilogramów.

Pod intensywnie różowopomarańczową skórką znajduje się zwarty, dobrze wybarwiony na pomarańczowo miąższ. Skórka ma gładką powierzchnię, można dostrzec na niej nieco jaśniejsze podłużne prążki.

Jest to odmiana bardzo plenna, o dobrej strukturze plonu – nie zdarzają się egzemplarze zniekształcone ani źle wybarwione.

Zastosowanie

Dynia Big Max należy do odmian uniwersalnych – nadaje się zarówno do uprawy amatorskiej, jak i na plantacje towarowe. Ze względu na swój ładny pokrój i wysokiej jakości plon, jest jedną z najczęściej wybieranych do handlu odmian. Jej miąższ jest bardzo smaczny, z powodzeniem można wykorzystać go nie tylko do spożycia bezpośredniego, ale także do przetworów.

Jest bardzo miękki i z łatwością można go wydrążyć, co, przy niezwykle regularnym kształcie owoców, sprawia, że jest to odmiana szczególnie polecana do tworzenia ozdób na Halloween. Jest to odmiana na tyle odporna na zimno, że można ją wysiewać bezpośrednio do gruntu.

Wymaga żyznej, kompostowanej gleby i nasłonecznionego stanowiska.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki