Dynia Otylia - odmiana o ładnych i niezwykle kształtnych owocach

Jedna z najładniejszych odmian dyni, Otylia charakteryzuje się bardzo kształtnymi owocami o różowo-pomarańczowym kolorze skórki. Jej miąższ jest niezwykle smaczny i nie zawiera metali ciężkich, więc bywa wykorzystywany do przetworów przeznaczonych dla dzieci.

Opis

Dynia Otylia to odmiana dyni olbrzymiej o niezwykle ładnie wyglądających owocach. Ich skórka ma jasnopomarańczowy, nawet lekko różowy kolor z bardzo delikatnymi, nieco jaśniejszymi podłużnymi smugami, które może być trudno dostrzec.

Powierzchnia jest gładka, nie ma przebarwień ani żebrowań, pod skórką znajduje się gruby na około 7 centymetrów, intensywnie wybarwiony na żółto miąższ. Owoce mogą osiągać od 5 do 10 kilogramów wagi. Pojawiają się na płożących, niezbyt dużych roślinach dość wcześnie.

Zastosowanie

Owoce dyni Otylia nie kumulują metali ciężkich, w związku z czym spokojnie możemy podawać je dzieciom. Jej miąższ jest bardzo smaczny i soczysty, nadaje się szczególnie do przetwórstwa, szczególnie na soki i dżemy. Może być także spożywana bezpośrednio.

Jej niewątpliwą zaletą, która plasuje odmianę Otylia na szczycie listy dyń wykorzystywanych do handlu, jest jej niezwykła odporność na uszkodzenia w czasie transportu.

Dodatkowo, jej owoce bardzo ładnie się prezentują, raczej nie pojawiają się egzemplarze zniekształcone czy źle wybarwione, więc odsetek plonu handlowego w plonie ogólnym jest bardzo duży.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki