Sałata Maryna - delikatna w smaku odmiana o dużych główkach
Sałata Cud Voorburgu - smaczna odmiana zalecana szczególnie do uprawy polowej
Zobacz także
Sałata Cud Voorburgu to odmiana sałaty masłowej polecana do uprawy w polu. Jest bardzo smaczna, długo utrzymuje wartość konsumpcyjną i delikatny smak oraz bardzo późno wybija w pędy nasienne.
Charakterystyka
Ta średnio późna (od posadzenia do zbioru mija ok. 60-65 dni) odmiana sałaty tworzy duże, ścisłe, kulistego lub wydłużonego kształtu główki złożone z żółtawobiałozielonych, smacznych, kruchych i delikatnych wewnętrznych liści.
Odmiana Cud Voorburgu polecana jest do uprawy w polu na zbiór późną wiosna, latem lub jesienią. Co ważne, jest długo wartościowa konsumpcyjnie, gdyż bardzo późno wybija w pędy kwiatostanowe, a jej liście długo utrzymują przyjemny smak.
Uprawa
Sałatę Cud Voorburgu możemy uprawiać na zbiór późnowiosenny lub na zbiór letni, zwykle przy produkcji rozsady.
Uprawa wiosenna: Nasiona sałaty wysiewamy do skrzynek od połowy marca do początku kwietnia utrzymując temperaturę pomieszczenia 15-18°C. Rośliny, po wytworzeniu liścieni, przesadzamy do większych pojemników, inspektu lub tunelu foliowego.
Wyrośniętą rozsadę sałaty Cud Voorburgu sadzimy w pole od końca kwietnia do maja w rozstawie 30-40 x 25 cm, zaś zbiór przeprowadzamy od czerwca do początku lipca.
Uprawa jesienna: Uprawę jesienną sałaty prowadzimy podobnie jak na zbiór wiosenny, lecz siew wykonujemy dopiero w czerwcu (do połowy lipca). Rozsadę sadzimy w pole w lipcu w rozstawie 30-40 x 25 cm, a zbioru możemy się spodziewać od sierpnia do końca września (w zależności od terminu sadzenia).
Sałatę Cud Voorburgu możemy również produkować z siewu nasion wprost do gruntu, zalecane jest to jednak tylko w uprawie amatorskiej.
Autor: Joanna Żołnierkiewicz, inż. ogrodnictwa
SĄDZISZ, ŻE O SAŁACIE WIESZ JUŻ WSZYSTKO? PRZEKONAJ SIĘ! [QUIZ]
Zobacz także
-
-
-
-
1102 , 0 , 0 , 0 Sałata Maryna - delikatna w smaku odmiana o dużych główkach