Sałata Królowa Lata – popularna odmiana możliwa do uprawy przez cały okres wegetacyjny

Sałata Królowa Lata to jedna z niewielu odmian, która nadaje się do uprawy przez prawie cały okres wegetacyjny. Nawet w wysokich temperaturach nie wykazuje tendencji do wybijania w pęd kwiatostanowy, więc możemy cieszyć się jej smakiem nawet jesienią.

Opis

Królowa Lata to jedna z najbardziej popularnych odmian sałaty. Jej liście są bardzo kruche i należą do najsmaczniejszych sałat uprawianych w Polsce. Jest to odmiana średnio wczesna – osiąga dojrzałość mniej więcej po upływie 50 dni od zasiania.

Jej główki są dość duże – mogą mieć od 800 do 1000 gram wagi, chociaż ściślejsze główki mogą znacznie przekraczać tą masę. Składają się z liści i bardzo jasnym, zielonym lub zielonożółtym kolorze.

Zastosowanie

Jak sama nazwa na to wskazuje, sałata Królowa Lata nadaje się szczególnie do uprawy z przeznaczeniem na zbiór letni. Z powodzeniem można ją wysiewać także latem i jesienią. Ze względu na małą odporność na zimno, Królowa Lata nie powinna jednak być przeznaczana na najwcześniejszy zbiór. Z powodzeniem można ją siać wprost do gruntu.

Jest to odmiana, która raczej nie powinna przysporzyć problemów hodowcom – udaje się praktycznie wszędzie, a dodatkowo nie potrzebuje zwiększonego nawożenia ani ochrony przed chorobami. Jest bardzo odporna na cztery występujące w Polsce rasy mączniaka rzekomego.

SĄDZISZ, ŻE O SAŁACIE WIESZ JUŻ WSZYSTKO? PRZEKONAJ SIĘ! [QUIZ]

[1/13] Czy kupioną sałatę należy przechowywać w workach foliowych?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki