Sałata Królowa Majowych – odmiana masłowa szczególnie polecana na zbiór wiosenny

Jak sama nazwa wskazuje, sałata Królowa Majowych niepodzielnie rządzi na wiosennych grządkach w ogórkach warzywnych. Poleca się ją do wysiewów na zbiór wczesnowiosenny lub wiosenny, nieco gorszy plon uzyskuje się z wysiewów późniejszych.

Opis

Królowa Majowych na tle innych sałat masłowych wyróżnia się dużymi główkami o smacznych liściach sporej wielkości. Dojrzałe główki tej odmiany są zamknięte, ważą od 250 do 300 gram. 

Wyróżnia się jędrnymi, żółtawo-zielonymi liśćmi w typie pęcherzykowatym. Jest bardzo plenna i wczesna – okres wegetacyjny od posadzenia rozsady do wytworzenia dojrzałych główek wynosi od 30 do 40 dni.

Zastosowanie

Ta popularna odmiana bardzo często jest wykorzystywana zarówno do uprawy amatorskiej jak i przemysłowej. Nadaje się oczywiście przede wszystkim do spożycia bezpośredniego. Najlepiej smakuje pierwsza, najwcześniejsza i z drugiego zbioru, wiosenna.

Nadaje się do siewu na zbiór wczesnowiosenny, z powodzeniem może być wtedy wysiewana zarówno w tunelu foliowym jak i w gruncie. Dobrze radzi sobie również wysiana z przeznaczeniem na zbiór wiosenny lub jesienny, nie poleca się jej jednak do uprawy latem.

SĄDZISZ, ŻE O SAŁACIE WIESZ JUŻ WSZYSTKO? PRZEKONAJ SIĘ! [QUIZ]

[1/13] Czy kupioną sałatę należy przechowywać w workach foliowych?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki